Czy moje wyniki na pewno mieszczą się w normie?

Proszę o interpretację wyników. Mam 29 lat i planujemy z mężem dziecko. Czy te wyniki pomimo że mieszczą się w normie są prawidłowe? (Jeszcze 2 lata wstecz tsh było na poziomie 2.5) TSH: 3.302        ( 0.35 - 4 ) FT3:  4.45          ( 2.63 - 5.71 ) FT4:  14.51        ( 8.00 - 19.10 ) Anty TPO: 1.68  (1.00 - 16.00) ATG: 7.67           (5.00 - 100.00)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

faktycznie TSH jest nieznacznie podniesione – u młodych kobiet powinno być bliżej dolnej granicy, zwłaszcza poniżej 3,00 mIU/ml, natomiast pozostałe parametry wydają się prawidłowe.

Więcej informacji na temat badań hormonalnych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-tarczycy-charakterystyka-nadczynnosc-tarczycy-niedoczynnosc-tarczycy-diagnostyka.

Niemniej proszę pamiętać, że interpretacji badań, w tym badań hormonalnych oceniających sprawność gruczołu tarczowego, nie należy dokonywać w oderwaniu od stanu faktycznego czy zgłaszanych przez pacjenta dolegliwości.

Jeżeli zatem nie doskwierają Pani typowe czy budzące wątpliwości dolegliwości, mogące sugerować niedoczynność tarczycy, to nie ma powodu do obaw. W przeciwnym wypadku przed rozpoczęciem starań należy skonsultować się z endokrynologiem.

Zachęcam do lektury naszego artykułu, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/10-oznak-ktore-swiadcza-o-tym-ze-mozesz-miec-problemy-z-tarczyca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.