Czy może być to objaw nerwicy?

Od kliku dni boli brzuch, mam żółte częste biegunki. Poza tym bardzo boli mnie potylica, dziś nawet miałem plamki przed oczami, dopiero po przewietrzeniu przeszły. Nadal bóle w potylicy. Biorę lek Ebivol. Czy może być to objaw nerwicy? Dwa lata temu leżałem na neurologi i nic nie znaleziono a głowa nie przestaje boleć. Także te żółte częste biegunki mnie bardzo denerwują. Biegunki były wcześniej niż ból głowy.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

w sytuacji, gdy możliwości przyczyn somatycznych Pana dolegliwości zostały wyeliminowane, przyjmuje się że objawy mają podłoże psychologiczne. Tego typu objawy rzeczywiście wpisują się w obraz zaburzeń lękowych (nerwic).
Sensownym byłoby wspólnie z terapeutą poszukać w jakich konkretnych momentach pojawiają się lub zaostrzają dolegliwości i terapia w ogóle. Pewną ulgę mogłaby przynieść również wizyta u lekarza psychiatry i postępowanie zgodnie z jego zaleceniami; tym bardziej równocześnie z podejmowaną psychoterapią.

pozdrawiam
Urszula Sokalska-Goleń
psychoterapeuta