Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy może być to objaw nerwicy?

Od kliku dni boli brzuch, mam żółte częste biegunki. Poza tym bardzo boli mnie potylica, dziś nawet miałem plamki przed oczami, dopiero po przewietrzeniu przeszły. Nadal bóle w potylicy. Biorę lek Ebivol. Czy może być to objaw nerwicy? Dwa lata temu leżałem na neurologi i nic nie znaleziono a głowa nie przestaje boleć. Także te żółte częste biegunki mnie bardzo denerwują. Biegunki były wcześniej niż ból głowy.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Do pełnej konsultacji Neurologicznej, z wynikami .
Gastrolog, ocena watroby; ogólnego stanu zdrowia i nastroju

Pozdrawiam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0

Jeżeli został Pan dokładnie przebadany od strony neurologicznej i głowa wciąż boli warto byłoby skontaktować się z psychologiem, bo rzeczywiście mogą to być objawy nerwicy. Jeżeli jest Pan z Warszawy, przyjmuję na Ochocie, zapraszam.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Psycholog, psychoterapeutka, coach.
0

Witam,

w sytuacji, gdy możliwości przyczyn somatycznych Pana dolegliwości zostały wyeliminowane, przyjmuje się że objawy mają podłoże psychologiczne. Tego typu objawy rzeczywiście wpisują się w obraz zaburzeń lękowych (nerwic).
Sensownym byłoby wspólnie z terapeutą poszukać w jakich konkretnych momentach pojawiają się lub zaostrzają dolegliwości i terapia w ogóle. Pewną ulgę mogłaby przynieść również wizyta u lekarza psychiatry i postępowanie zgodnie z jego zaleceniami; tym bardziej równocześnie z podejmowaną psychoterapią.

pozdrawiam
Urszula Sokalska-Goleń
psychoterapeuta

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy