O czym świadczą napady agresji przez sen?

Witam Chcialbym wiedziec co mi jest. Kilka razy zdazylo mi sie wybudzac w trakcie nocy i mowic rozne rzeczy jakbym dalej spal ponoc wygladalem przy tym jakbym byl calkiem swiadomy. Nic z tego nie pamietam. Zdazalo mi sie robic awantury przez sen mojej dziewczynie ponoc bylem batdzo agresywny ale nic nie pamietsm z tego. Dzis znow wstalem zaczalem gadac dziwne rzeczy i klocic sie z dziewczyna. Jak sie obudzilem byla orzestraszona. Opowiedziala mi o tym. Pamietam cos jak przez mgle. Co to jest?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Mgr Magdalena Hanna Nagrodzka
Mgr Magdalena Hanna Nagrodzka Psycholog, Warszawa
65 poziom zaufania

Zaburzenia snu mogą świadczyć o dużym napięciu, stresie lub innych trudnościach emocjonalnych, a także neurologicznych. Warto skontaktować się z neurologiem i psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Mgr Urszula Sokalska-Goleń
Mgr Urszula Sokalska-Goleń Psycholog, Bytom
23 poziom zaufania

Witam,

Wyobrażam sobie, że to co Pan opisuje wystraszyło nie tylko dziewczynę, ale również Pana. Zachowania opisywane przez Pana są objawem somnabulizmu, czyli zaburzenia snu. Poza psychoterapią wymaga konsultacji z neurologiem.
Przyczyną mogą być: najczęściej jest niehigieniczny tryb życia, zaburzenia psychiczne np. stany depresyjne i lękowe, które powodują, że człowiek jest w złej formie psychicznej, która zaburza sen. Również nagłe zmiany życiowe powodują zaburzenia snu.

Pozdrawiam serdecznie
Urszula Sokalska-Goleń
psychoterapeuta

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty