Co powoduje mówienie przez sen?

Witam, mam dziwna przypadłość. Budzę się w nocy i normalnie rozmawiam/bełkotam z kimś, po czym zasypiam. Budząc się rano nie pamiętam tego i dowiaduje sie od osob, które nie wierza mi ze ja nie pamietam. Nie zdazylo mi sie wstac i chodzic po pokoju, ogranicza sie to do wiercenia, patrzenie na kogos, podawanie ręki. Czy to cos powaznego? Dodam że mam tak od małego, wczesniej nie zwracalam uwagi. MAam 19 i zaburzenie sie nasila

Często takie zdarzenia maja podłoże nerwowe i nasilają się pod wpływem stresu. Choć u niektórych jest to "uroda" układu nerwowego i nie niesie większych problemów. Proszę przypatrzec się swojemu stylowi życia i czy nie ma w nim dużo napięć - a jeśli tak, to proszę popracować nad ich zmniejszeniem. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji domniemam, że doznania/zdarzenia emocjonalne, mające miejsce w ciągu dnia, są odtwarzane w czasie snu.

Wskazana byłaby kontrolna konsultacja w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, celem dotarcia do przyczyny opisanych przez Panią symptomów.

Z przesłaniem dla Pani tego, co jest Pani teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com