Czy możliwa jest choroba mięśni u 12-latka?

Witam. Mój syn ma 12 lat. Nigdy nie skarżył się na żadne dolegliwości bólowe kończyn dolnych. Jest otyły i przy chodzeniu ma rozstawione stopy na zewnątrz. Nie zrobi do końca przysiadu oraz nie kuca. Jedna stopę wykreca na zewnątrz. Lekarz ortopeda powiedział że to poważna choroba i dziwi się że on jeszcze chodzi. Byłam w szoku Wykonałam zlecone badania Ck-95 (norma do 200),morfologia, tsh, kreatynine, rtg miednicy i wszystko ok, natomiast rtg odcinka lędzwiowego kręgosłupa wykazało pogłębiona lordoza. Czy na podstawie tych wyników można stwierdzić chorobę mięśni? Nadmienię że syn codziennie gra w piłkę, mimo otyłości i nie narzeka na żadne dolegliwości Poszłam do kontroli ze względu na wykręcanie stopy. Syn ma zdiagnozowany autyzm atypowy.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna konsultacja lekarza ortopedy dziecięcego ponownie oraz lekarza reumatologa.