Czy możliwe jest przyjście wczesnej menopauzy?
witam kobieta 40 lat. Od jakiś 2 lat wydłuża mi się okres między miesiaczkami. Są tak co 40 dni. Teraz minęło 50 dni i nie mam. Usg dopochwowe i cytologia robione nie dawno wszystko w porządku. Ostatnio przy robieniu usg piersi lekarz powiedział że może się zbliża menopauza bo piersi o budowie tłuszczowej. Czy mam się zgłosić do lekarza po tabletki na wywołanie czy cierpliwie czekać

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Menopauza w wieku 40 lat jest możliwa. Warto odwiedzić ginekologa, który zleci odpowiednie badania i w razie potrzeby zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!