Czy możliwe że mam nerwicę lub depresję?

Witam mam 19 lat od dwóch/trzech lat czuje się bardzo inaczej. Moje objawy to: Gdy wstane przed godziną 8 rano cały dzień czuje się jak na niezlej derealizacji, mam poczucie mega otępienia, plamy w oczach latające 24/7, brak równowagi. Są momenty, że czuje się naprawde na siłach a czasami nie mam siły na nic. Myśle że wykluczyłbym jakąs silna nerwice lub chorobę psychiczną gdyż postrzegam i odbieram świat bardzo normalnie. nie miałem trudnego dziecinstwa, wszystko układa się ok. mam pytanie odnosnie tego, czym moze byc owa choroba jesli nie nerwica/depresja. Czy jest cos innego przez co cierpi się wlasnie na te plamy w oczach, swiatlowstret itp?

Dzień dobry,
W pierwszej kolejności zawsze trzeba wykluczyć podłoże fizjologiczne Pana objawów, zatem proszę się skonsultować z dobrym internistą. Jeśli nie stwierdzi przyczyn fizjoligicznych, wtedy można zacząć rozpatrywać Pana objawy jako o podłożu emocjonalnym.
Pozdrawiam serdecznie, Iga Borkowska, www.maturitas.pl