Czy można mieszać alkohole?

Czy rzeczywiście nie zaleca się mieszać alkoholi czy to nie ma znaczenia?

Witam! Nie ma ściśle medycznych przeciwwskazań zabraniających mieszania różnych rodzajów alkoholi. Picie różnych rodzajów alkoholu w tym samym czasie nie powinno wpłynąć na metabolizowanie etanolu, nie mniej jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji danego organizmu.

Powszechna opinia jest taka, że nie należy mieszać rodzajów napojów alkoholowych.
Wiele osób nie przestrzega tej zasady, przestaje to kontrolować, gdy wypili już dużo. Złe samopoczucie może więc bardziej wynikać z ilości wypitego alkoholu.
Wiadomo, że miesza się różne alkohole tworząc drinki i koktajle - i picie ich w niewielkiej ilości nie powoduje zwykle nieprzyjemnych skutków.
Podsumowując, należy znać swój organizm.
Pozdrawiam. JW