Czy można obniżyć kobiece libido?

Aktualnie z mężem przechodzimy drobny kryzys. W związku z nadmiarem pracy i nagromadzeniem stresu, on nie ma ochoty na seks. Jest zwyczajnie zmęczony, nie ma ochoty i też brakuje nam czasu na wygospodarowanie wspólnej chwili. Ja mam za to odwrotny efekt i ostatnio duży popęd. Czy są jakieś lekkie leki, które powodowały obniżenie libido bez wpływu na zdrowie i efektów ubocznych ?
KOBIETA, 30 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Nie, nie ma. Są leki antypopędowe zlecane przez lekarzy endokrynologów, ale tylko we wskazaniach chorobowych oraz leki psychotropowe (głównie SSRI), które stosuje się na m.in. depresję, ale w zaburzeniach popędu wykorzystuje się ich efekt uboczny - zwiększenie stężenia serotoniny powoduje, że zmniejsza się nam pożądanie. Do leków znacznie wpływających na obniżenie libido zaliczamy: Citalopram, Wenlafaksyna, Sertralina, Fluoksetyna i Paroksetyna.

Można też poradzić sobie w mniej inwazyjny sposób - redukując napięcie seksualne poprzez zachowania autoerotyczne (masturbację).

Jeśli jednak woli Pani leki to proszę udać się do psychiatry i wspólnie wybrać dobry lek i ODPOWIEDNIĄ dawkę.