Czy można w tydzień schudnąć 1,5 kg?

Witam! Mam na imię Kasia. Mam 165 cm wzrostu i ważę 65 kg. Chciałabym się dowiedzieć czy w ciągu tygodnia mogę schudnąć 1,5 kg? Jeśli tak, to w jaki sposób? Czy mogłaby mi pani podać przykładowy jadłospis, który pozwoli mi zrzucić od 1kg do 1,5kg w tydzień. Dodam, że nie choruję i jestem osobą aktywną. Mam jeszcze jedno pytanie, czy skakanie na skakance pozwoli mi skutecznie wyszczuplić nogi? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Utrata 1,5 kg w ciągu tygodnia jest możliwa, ale mija się z celem. Optymalna utrata to 0,5 do 1kg u osób z nadwagą, do których się nie zaliczasz. Warto jednak zauważyć, że początkowa utrata najczęściej wynika z utraty wody z organizmu. Jeśli chcesz skutecznie zmniejszyć tkankę tłuszczową w swoim organizmie powinnaś pomyśleć o wprowadzeniu kilku zmian do swoich nawyków żywieniowych. Nie musisz wprowadzać wszystkich od razu, rób to po kolei, aby organizm mógł się przyzwyczaić. Na temat prawidłowego odżywiania znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Jeśli chcesz wyszczuplić nogi skakanka jest dobrym ćwiczeniem. Polecam również jazdę na rowerze, rolkach, jogging, spacer czy ćwiczenia na stepperze. Zajrzyj też na stronę www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.