Czy można zastąpić witaminę D3 tranem?

Witam, czy można zastąpić witaminę D3 tranem? Mam dziecko, które skończyło roczek. Proszę nie pisać, że muszę się skonsultować z lekarzem, ponieważ lekarze wolą żeby się leki bardziej sprzedawały, a na ten temat nic nie potrafią powiedzieć, każdy po swojemu coś tam zaleca, żeby jakoś wypaść. Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Zamiana preparatu witaminy D3 na tran jest teoretycznie możliwa, gdyż tran w swoim składzie zawiera także witaminę D. Jednakże należy pamiętać, że konieczne jest zachowanie podobnego dawkowania, co może być nieco trudne jeśli zawartość kapsułki nie będzie dokładnie opisana.
Ważne jest także określenie celu stosowania witaminy D, czy stosowana jest w celu terapeutycznym czy profilaktycznym bądź suplementacyjnym.
Jeśli jest stosowana w celu terapeutycznym lub profilaktycznym przy realnym zagrożeniu danym problemem to wówczas lepiej jest pozostać przy preparacie witaminy D3.
Najlepiej konsultować wątpliwości konkretnie z lekarzem zlecającym stosowanie danego preparatu, wówczas nie dojdzie do nieporozumień.
Redakcja abcZdrowie.pl