Czy muszę leczyć schizofrenię?

Witam. Mam 35 Lat.Jestem uzależniony od alkoholu.Nie leczę się systematycznie u psychiatry.Moje leczenie polega na paru tygodniowych wizytach w szpitalu co jakiś czas.Biorę olanzine i Hydroksyzyne.Moje pytanie o refundacje tych leków bez stwierdzenia schizofrenii.Cały czas mam lęki,nie posiadają mi pracować,boję się ludzi

Systematyczne leczenie: Zalecam, abyś skonsultował się z psychiatrą i rozważył systematyczne i regularne leczenie. Profesjonalne wsparcie lekarza specjalisty może pomóc w ustabilizowaniu Twojego stanu emocjonalnego i pomóc Ci w radzeniu sobie z lękami.

Terapia psychologiczna: Oprócz leczenia farmakologicznego, warto rozważyć terapię psychologiczną. Psychoterapia może pomóc Ci zrozumieć korzenie Twojego uzależnienia i lęków, a także nauczyć Cię skutecznych strategii radzenia sobie z nimi.

Wsparcie grupy wsparcia: Dołączenie do grupy wsparcia dla osób zmagających się z uzależnieniem może być bardzo pomocne. Możesz dzielić się swoimi doświadczeniami, zyskać wsparcie innych osób i czerpać inspirację od tych, którzy przeszli podobne wyzwania.

Refundacja leków: W celu uzyskania informacji na temat refundacji Twoich leków, warto skontaktować się z Twoim lekarzem..

Unikanie alkoholu: Ważne jest, abyś dążył do unikania alkoholu, ponieważ jego spożywanie może pogarszać Twoje lęki i utrudniać proces zdrowienia. Jeśli odczuwasz silną potrzebę sięgnięcia po alkohol, warto skontaktować się z terapeutą lub grupą wsparcia.

Znajdź wsparcie bliskich: Rozumiem, że obawa przed ludźmi utrudnia Ci pracę, ale warto poszukać wsparcia w bliskich osobach, którzy mogą Ci pomóc i zrozumieć Twoją sytuację.

Ważne jest, abyś nie czuł się osamotniony w swojej sytuacji i skorzystał z dostępnej pomocy. Nie wahaj się szukać wsparcia od profesjonalistów i bliskich osób, którzy mogą Ci pomóc na Twojej drodze do zdrowienia.