Czy muszę stosować dodatkowe suplementy oraz dietę?

Witam mam 32 lata od dwóch lat choruję na chorobę Hashimoto biorę Letrox w dawce 6 dni 50 mg a w 7 dniu biorę 75 mg do tego stosuję witaminę D 2000 jednostek Devikap, Jodid 200mg oraz selen i cynk jedną tabletkę dziennie.Hormony tarczycy mam obecnie wyrównane mimo to mam wrażenie, że te leki na mnie wcale nie działają ponieważ mam bardzo nagłe przybieranie na wadze potrafię w ciągu jednego dnia przybrać kilogram nie objadając się, mam także nie pohamowany apetyt na słodycze, że mnie bardzo ciągnie do nich i ciągle uczucie głodu nawet po posiłku.Dodam, że od roku staramy się z mężem o dziecko niestety bezskutecznie, mam owulację ponieważ robię testy owulacyjne, które pokazują, że owulacja nastąpiła a mimo to nie zachodzę w ciążę.Bardzo wypadają mi włosy garściami i mam suche pięty,stopy i dłonie.Bardzo proszę o pomoc oraz czy mam stosować jakieś dodatkowe suplementy np omega-3 itp.czy mam mieć dietę, jakie pieczywo najlepiej jeść staram się spożywać żytni chleb.Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.Pozdrawiam Katarzyna

Dzień dobry,

proponuję skonsultować się z lekarzem prowadzącym, proszę zgłosić lekarzowi że pomimo brania tabletek odczuwa Pani nadmierny apetyt. Dostępna są inne leki które może dla Pani organizmu będą lepsze. Dotyczy to także wypadania włosów czy problemów z zajściem w ciążę.

Przy Pani schorzeniu ważna jest oczywiście również dieta. Najlepiej spożywać od 4 do 5 posiłków w ciągu dnia o stałych porach. W każdym posiłku powinny znajdować się warzywa. Pieczywo najlepiej żytnie. Należy również pamiętać o białku, a więc nabiał, jaja, mięso, ryby. W diecie powinny znaleźć się również tłuszcze dobrej jakości. Polecam dodawać do sałatek/surówek dobrej jakości oliwę z oliwek oraz olej z czarnuszki. Warto też dołączyć do diety pestki dyni czy orzechy włoskie. Dieta powinna również opierać się o zasadach diety o niskim indeksie glikemicznym. Proszę unikać wszelkich mocno przetworzonych produktów. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam serdecznie