Czy na pewno jestem zdrowa?

Dzień dobry. Mam problem, bardzo boję się o swoje zdrowie do tego stopnia że czasem jak pomyślę sobie o czymś złym to wpadam w panikę i nie wiem jak się uspokoić. Męczą mnie myśli, że mam jakąś straszną chorobę, o której gdzieś kiedyś przeczytałam i wydaje mi się, że mam jakieś objawy chorób. Czasem w takiej sytuacji chce mi się tylko płakać I pójść spać żeby o tym nie myśleć. Nie wiem co mam zrobić. Byłam 3 tygodnie temu na badaniach krwi i wszystko wyszło w normie (zapomniałam jedynie zrobić OB). Dobre wyniki świadczą o tym że za moim zdrowiem jest wszystko dobrze I nic zlego się nie dzieje? Proszę o poradę.

Witam! Wskazana konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego lub gabinecie prywatnym. Z Pani opisu wynika, że ma Pani gotowość lękową dotyczącą zdrowia. Prawdopodobnie wystarczy oddziaływanie psychoterapeutyczne (psycholog, psychoterapeuta). Należy jednak dokładniej zbadać i wyjaśnić skąd biorą się obawy, co je wywołuje i w jaki sposób można sobie z nimi poradzić. Powodzenia W. Łuczkowski.