Czy nadmierna troska, kontrolowanie i szantaż to przemoc?

czy szatazowanie kogos ty mze sie zabije i kotrolowanie i chodzenie zakims inamierna troska to jest znecanie sie

Przemocą jest każde zachowanie, za pomocą którego jedna osoba stara się wymusić na drugiej określone zachowania wbrew jej woli. A szantażowanie, kontrolowanie, chodzenie za kimś to właśnie wymuszanie.

Co do nadmiernej troski - nie jest to forma przemocy tak długo, jak długo osoba troszcząca się nie zaczyna wymuszać określonych zachowań.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza