Relacje ze starą matką

stara matka nas dreczy od lat ,przez nia nic mnie nie cieszy nie chce sie zyc a kazdy wiezy jej bo stara , a jest zarozumiala samolubna i zaborcza ,co moge zrobic

Pani sytuacja to przecież doznawanie przemocy, której jest Pani ofiarą. Kiedy taka sytuacja się przedłuża, utrwalają się nieprawidłowe sposoby myślenia, przeżywania i reagowania na przemoc. Z pomocą specjalisty może Pani cofnąć ten proces - i w efekcie uodpornić się na dręczenie, nauczyć bronić, stawiać granice, cieszyć się życiem niezależnie od tego, jaka jest matka, uniezależnić psychicznie, nawet jeśli przyjdzie Wam jeszcze długo żyć obok siebie.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza