Czy należy się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu przed szczepieniem na żółtaczkę?

Czy należy się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu przed szczepieniem na żółtaczkę (szczepienie wymagane przed zabiegiem chirurgicznym) w celu skierowania, pobrania recepty? Czy można je przyjąć w trakcie leczenia antybiotykami?

Witam. Szczepionka dostępna jest w aptekach bez recepty, nie ma konieczności wystawiania specjalnego skierowania lekarskiego na szczepienie. Bezpośrednio przed jego wykonaniem lekarz powinien jednak wykluczyć przeciwwskazania do jego wykonania (gorączka, ostre stany zapalne). Antybiotykoterapia sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia.