Czy narkoza stomatologiczna jest groźna?

Witam. Moja córka ma mieć leczone zęby w pełnej narkozie. Niestety byłyśmy u wielu stomatologów i nie daje wyleczyć zębów. Paniczny strach przed fotelem dentystycznym sprawia, że stomatolog nie może nawet zajrzeć w buzię. Córka ma dodatkowo bezdech afektywny więc potrafi stracić przytomność przy dużym stresie oraz zachodzi się i wstrzymuje oddech i później ciężko jej się uspokoić. Co do konieczności leczenia zębów jestem przekonana jednak narkoza mnie przeraża. Wszędzie od rodziny zaczęłam słyszeć że baliby się, że kiedyś się dziecko nie obudziło po narkozie. Czy ta narkoza naprawdę niesie aż takie niebezpieczeństwo dla dziecka?

Przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. Neuro-fizjoterapeuci mogą pomóc w takich przypadkach. W Warszawie może to być np Paulina Sobczak. Pozdrawiam