Czy nawykowe liczenie jest chorobą?

Dzień dobry mam pytanie, nie wiem jak to nazwać ale kiedy się zamyśle często jadąc w pociągu autobusie, zaczynam liczyć różne rzeczy drzewa, samochody, Słubki od barierę, i dopiero po jakim czasie przestaje wracam do rzeczywistości czy to jest chorobą? Coraz częściej o tym myślę.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy, wskazują na
kompulsje mentalne/rytualne (OCD) - zajmujące Pani myśli, to jest liczenie, które ma zapobiegać napływowi niepokojących myśli
oraz złagodzić lęk.

Celowa byłaby dla Pani osobista konsultacja psychologiczna/psychoterapeutyczna, celem diagnostyki symptomatycznej, oraz podjęcia terapii (najlepiej poznawczo-beahawioralnej).

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605