Czy objawy wskazują na alkoholizm?

Jestem po perforacji wrzodu żołądka. Od momentu kiedy opuściłem szpital przyjmuje lek Controloc 40, przez pierwszy miesiąc dwie tabletki, później jedną dziennie. Lek biorę już ponad dwa miesiące. Po miesiącu od pęknięcia wrzodu zacząłem pić alkohol, najpierw małe ilości i nic się nie działo, ale później po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, tzn. takiej po której wcześniej nic się nie działo, zaczęły mi się urywać filmy, kompletnie nic nie pamiętam, ale normalnie piłem dalej i zachowywałem się normalnie, tylko nic nie pamiętam. Taka sytuacja zdarzyła się później jeszcze parę razy. Czy na taki stan mógł mieć wpływ, że przyjmowałem ww. lek? Czy raczej jest to powiązane z pierwszymi znakami ostrzegawczymi alkoholizmu? Dodam, że wcale nie ciągnie mnie do alkoholu, po prostu pije w weekendy, jak każdy inny.

Witam. Po pierwsze, chyba najważniejsze w weekendy "każdy" nie pije! Skoro nie ciągnie Pana do alkoholu to czemu Pan pije? Skoro nic Pan nie pamięta to skąd Pan wie, że pił i zachowywał się "normalnie"? Ma Pan bardzo niepokojące objawy i koniecznie powinien zgłosić się do terapeuty uzależnień.
Przy Pańskiej chorobie wskazane jest całkowite zaprzestanie spożywania alkoholu!