Jak najszybciej wyleczyć alkoholizm?

Proszę o szybką pomoc. Mój ojciec jest alkoholikiem. Ma 61 lat ostatnio pił 10 lat temu. Teraz zaczął pić8 dni temu i nie może sam wytrzeźwieć chociaż chce. To jego picie polega na tym że doprowadza się do dna 10 lat temu lekarz powiedział że następne picie może doprowadzić go do śmierci i doprowadza. Ojciec jest spuchnięty nic nie je od kiedy zaczął pić i nie pije nic prócz alkoholu. W szpitalu w którym zawsze się leczył mówią że przyjmą go jak będzie miał 0 promili. Gdzie możemy szukać pomocy

Witam,
niestety,nie ma szybkich metod leczenia długotrwałego uzależnienia.Jest to bowiem połączone z całą strukturą osobowości pacjenta,Jedynym sposobem w sytuacji zagrożenia życia jest hospitalizacja i detoks.Nieprawda,że musi być trzeżwy!Prosze dzwonić po pogotowie a potem zasięgnąć porady prawnika i zaskarżyć szpital.

Obawiam się, że alkoholizmu wyleczyć szybko się nie da. Terapia uzależnienia to długi proces. Na początek trzeba koniecznie doprowadzić do wytrzeźwienia ojca, na przykład w ramach detoksu, bo gwałtowne odstawienie alkoholu spowoduje wystąpienie objawów abstynencyjnych, które mogą być groźne dla życia. Detoksykacja powinna się odbywać pod kontrolą lekarza. I jak już ojciec wytrzeźwieje - nakłonić go do podjęcia terapii. Z tego, co wiem są ośrodki, które przyjmują pacjentów również będących pod wpływem.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Nie ma czegoś takiego, jak szybka metoda wyleczenia alkoholizmu. Nikt nie może Wam odmówić przyjęcia do szpitala w takim wypadku - bo to w szpitalu na przykład powinien zostać przeprowadzony detoks taty, który pozwoli następnie wdrożyć terapię leczenia uzależnień.