Czy od zbyt częstego wymiotowania można stracić głos?

Witam. Rozpoznano u mnie bulimie. Nie chcę leczenia. Na początek chciałabym spróbować poradzić sobie z tym sama czy jest to możliwe? I czy od zbyt częstego wymiotowania można stracić głos?

Skutki fizyczne bulimi dla organizmu są bardzo duże. W związku z wymiotami głównie zlokalizowane w obrębie jamy ustnej, często pacjentki tracą zęby. W kwestii utraty głosu musi wypowiedzieć się lekarz - ja nie spotkałem się z takim objawem w przebiegu bulimii. Zaburzenia odżywiania to bardzo poważna choroba psychiczna, często śmiertelna. Próby samodzielnego radzenia sobie z tym problemem są wysoce nieodpowiedzialne, brak też podstaw by uznać, że mogą być w jakikolwiek sposób skuteczne. Nie podjęcie leczenia będzie oznaczało jedynie zwiększenie szkód w Pani psychice i organizmie.

Psychologia

Częste wymioty mogą być powodem wielu schorzeń układu pokarmowego, niszczą szkliwo zębów. Warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia psychoterapeuty ponieważ samodzielna walka z zaburzeniami odżywiania jest bardzo trudna i może mieć tylko krótkotrwałe efekty i doprowadzić do jej nawrotów.

Witam. Nie sądzę, aby poradziła sobie z tym Pani sama. To olbrzymi problem i wymaga pomocy specjalisty. A głos od tej czynności stracić można, ponieważ krtań jest drażniona, a względy psychologiczne wskazywać mogą na to, że trudno Pani o problemie bulimii nawet mówić. Proszę nie zwlekać i sięgnąć po pomoc psychologa. Powodzenia

Witam serdecznie,
Podzielam zdanie przedmówców: z pomocą psychoterapeuty łatwiej pokonać bulimię. Niemniej jednak badania pokazują, że istnieją wiarygonde poradniki, które mogą stanowić samopomoc. Ostatnio na rynku pojawiła się książka "Jak pokonać objadanie się". Tutaj link
http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2335,strona,Jak_pokonac_objadanie_sie,katid,262.html
A gdyby wybrała Pani terapię, tutaj informacje o tym, jak znaleźć odpowiedniego psychoterapeutę:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Witam,

Bulimia to bardzo poważny problem, który niesie za sobą wiele negatywnych skutków dla zdrowia. Osobiście nie słyszałam, aby ktoś stracił przy niej głos, nie mniej jednak zalecam leczenie. Obawiam się że nie poradzi Pani sobie sama z tym problemem. Choroba ma podłoże psychologiczne, wszystko ,,siedzi w naszej głowie'' i lepiej by było aby zajął się Pani specjalista.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk