Czy orientacja córki może wynikać z dawnych traum?

Córka 16 lat oznajmiła że woli kobiety i ma dziewczynę. Że poczuła to w 2019r. Jestem po rozwodzie od 2019r. Mąż alkoholik. Dziecko ma PTSD bo zapamiętało awanturował domowe mąż mnie bił. Ma żal do ojca i nie wybaczy mu tego co przeszła. Dodatkowo ma lęk społeczny i epizod depresyjny. Ma nauczanie indywidualne w domu ze względu na stan zdrowia uniemożliwiający chodzenie do szkoły. Otacza się koleżankami które też są po rozwodach i też twierdzą że wolą dziewczyny. I ta jej dziewczyna też jest w takiej sytuacji. Dodam ze córka mówi że w przyszłości może być tak że będzie miała męża i dzieci. Czy jej preferencja to może być wywołana przeżytymi traumami. Może to jest postrzeganie mężczyzn przez pryzmat ojca i brakiem zaufania do nich.

Dzień dobry, dziękuje za wybranie ABC zdrowie. Zarówno Pani jak i córka, mieszkając ileś lat z Mężem alkoholikiem, stałyście osobami współuzależnymi. Wytworzyłyście w ciągu tych lat specyficzny sposób zachowań który obecnie prezentuje Pani córka. Proponowała bym aby Pani oraz córka poszły na terapie DDA. jest to całkowicie konieczne żeby zrozumieć swoje źle wykształcone nawyki i wtedy to uzdrowi Pani córkę. Jeśli córka nie zechce,na początek proszę zacząć od siebie aby dać córce przyklad. życzę powodzenia.