Czy osoba chodząca codziennie przez 2 h może schudnąć?

witam chciałam zapytać czy normalne jest to że jeśli chodziłam przez cały miesiąc chodzenie prawie codziennie do lasu na grzyby takie po 2 godziny i bez trzymania żadnej diety mogłam schudnąć aż 4-5 kg czy to może być objaw jakiejś poważniejszej choroby?

Dzień dobry,
Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy spacery są w tym przypadku przyczyną utraty masy ciała. Zależy to także między innymi od tego, jak wyglądała wcześniej Pani aktywność, a także wielu innych czynników. Jednak jest to prawdopodobne. Proszę nie martwić się na zapas i przez kilka kolejnych tygodni kontrolować masę ciała. Jeśli dalej będzie spadać, proszę udać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/

Witam serdecznie,

trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, ale jest to możliwe. Podczas spacerów organizm spala więcej kalorii niż bez żadnego ruchu. Proszę obserwować swój organizm i kontrolować masę ciała. Jeżeli nadal przez dłuższy okres czasu waga będzie spadać proszę zgłosić się do lekarza.
Warto wtedy wykonac podstawową morfologię i zbadać hormony tarczycy w celu wykluczenia nadczynności. Nie mniej jednak nie ma co się martwić ponieważ utrata kilogramów tak jak wcześniej wspomniałam może być wynikiem większej Pani aktywności.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Oczywiście, że jest możliwe, szczególnie jeśli Pani wcześniejsza aktywność fizyczna nie była tak regularna. Zbieranie grzybów, to oprócz marszu kilkadziesiąt skłonów i lepsze dotlenienie organizmu. Proszę jednak obserwować swój organizm przez najbliższe tygodnie i w razie wątpliwości odwiedzić lekarza rodzinnego. W razie potrzeby zapraszam na bezpłatny pomiar składu ciała i krótką konsultację w gabinecie w Rzeszowie. Zachęcam również do przeczytania poniższego podsumowania http://miesowicz.dobrydietetyk.pl/porady/czytelnia/nadwaga-i-otyosc/ciche-sekrety-ruchu/