Czy osoba chora na depresję i chorobę nieuleczalną nie potrafi określić swoich uczuć?

Witam. Czy osoba chora na depresje i chorobę nieuleczalna nie potrafi okreslic swoich uczuc? Na pytanie czy jesteśmy razem odpowiada, ze nie może mi udzielić teraz odp, jest jak jest i inaczej teraz nie będzie. Wycofuje się, nie odbiera tel, ja inicjuje spotkania. Może to ma być tylko luzny związek bez zobowiazan, ale on nic o tym nie mowi. Ciezko mi, bo się zakochałam.

Odczuwanie, decyzyjność, energia, czy motywacja do podejmowania działań u osób chorych na depresję są znacznie zmniejszone, wręcz "stępione". Pojawia się trudność w określaniu siebie, swoich odczuć i myśli. Jeżeli zależy Pani na tej osobie, dobrze by było aby namówiła ją Pani na podjęcie psychoterapii. Dzięki niej osoba ta pozbędzie się problemu, który stanowi trudność dla rozwoju waszej relacji. Pozdrawiam.

W przypadku depresji, spłycenie reakcji emocjonalnych czy niezdecydowanie należy do jednego z objawów bardzo charakterystycznych. Jeśli faktycznie jest to zdiagnozowana choroba (depresja), podobne zachowanie może być jej wynikiem. Warto poczekać do okresu remisji (ustąpienia objawów) z podejmowaniem wiążących decyzji. Wsparcie jednak i bliskość są często pomocne w procesie zdrowienia.