Czy osoba z napadami paniki może być osobowością dyssocjalną?

Dzień dobry-wieczór. Czy osoba z napadami paniki może być osobowością dyssocjalną? Posiadam wiele z cech takiej osobowości oraz zachowania, obecnie i w przeszłości świadczą o niej. Interesuje się psychologią, czytam i oglądam wiele materiałów nałogowo o mordercach, psychopatach. Pozdrawiam, Andrzej.

Może, to nie koliduje, choć jest rzadkie. Pozostaje pytanie o trafność autodiagnozy. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą. Zainteresowanie "psychopatami" nie musi być wynikiem takich tendencji w nas. Wydaje się raczej, że może pełnić funkcję regulującą nastrój, rozładowującą napięcie, szczególnie iż wspomniał Pan o nałogowym czytaniu.