Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zainteresowanie zbrodniami a zachowanie

Mam 20 lat. Lubię czytać horrory, kryminały (z drastycznymi opisami zbrodni), oglądam w telewizji filmy o seryjnych mordercach, wymyślnych zgonach. Mimo to jestem życzliwie nastawiona do ludzi, jestem przeciwko wojnom. Czy istnieje zależność między oglądaniem brutalnych filmów a popełnianiem brutalnych czynów w rzeczywistości? Mój przykład pokazuje, że nie.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Dzień dobry!

Zainteresowanie przemocą, drastycznymi materiałami, kryminalistyką może świadczyć o nasileniu cech psychopatycznych, ale nie musi. Każde zainteresowania mogą być zarówno naturalne, przeciętne - ale też nadmierne i obsesyjne. Wiele osób ma zainteresowania podobne do Pani (a często również związaną z taką tematyką karierę naukową i zawodową), ale nie wiąże się to z większą skłonnością do przemocy, zachowań agresywnych czy akceptacji dla takich czynów.
Oczywiście może być jednak również tak, że tego typu zainteresowania wiążą się z pewnymi cechami osobowości (np. ekscentryczność, samotnictwo), które mogą utrudniać codzienne życie, kontakty z ludźmi itp.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Wiele osób lubi czytać kryminały a nie zostaje mordercami.. Prawdopodobnie w Pani przypadku te historie pełnią funkcję katharsis, czyli pozwalają się Pani "oczyścić", pozbyć się emocji negatywnych. Czasami takie zainteresowania skutkują w przyszłości wybraniem zawodu prawnika, policjanta albo lekarza sądowego. Pozdrawiam!

Psycholog i terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy