Zainteresowanie zbrodniami a zachowanie

Mam 20 lat. Lubię czytać horrory, kryminały (z drastycznymi opisami zbrodni), oglądam w telewizji filmy o seryjnych mordercach, wymyślnych zgonach. Mimo to jestem życzliwie nastawiona do ludzi, jestem przeciwko wojnom. Czy istnieje zależność między oglądaniem brutalnych filmów a popełnianiem brutalnych czynów w rzeczywistości? Mój przykład pokazuje, że nie.

Dzień dobry!

Zainteresowanie przemocą, drastycznymi materiałami, kryminalistyką może świadczyć o nasileniu cech psychopatycznych, ale nie musi. Każde zainteresowania mogą być zarówno naturalne, przeciętne - ale też nadmierne i obsesyjne. Wiele osób ma zainteresowania podobne do Pani (a często również związaną z taką tematyką karierę naukową i zawodową), ale nie wiąże się to z większą skłonnością do przemocy, zachowań agresywnych czy akceptacji dla takich czynów.
Oczywiście może być jednak również tak, że tego typu zainteresowania wiążą się z pewnymi cechami osobowości (np. ekscentryczność, samotnictwo), które mogą utrudniać codzienne życie, kontakty z ludźmi itp.

Pozdrawiam!

Wiele osób lubi czytać kryminały a nie zostaje mordercami.. Prawdopodobnie w Pani przypadku te historie pełnią funkcję katharsis, czyli pozwalają się Pani "oczyścić", pozbyć się emocji negatywnych. Czasami takie zainteresowania skutkują w przyszłości wybraniem zawodu prawnika, policjanta albo lekarza sądowego. Pozdrawiam!