Czy otamowanie myśli może wystąpić w jakiejś innej chorobie oprócz schizofrenii?

Czy otamowanie myśli może wystąpić w jakiejś innej chorobie oprócz schizofrenii? Mam nerwicę natręctw ale ostatnio przeczytałam o otamowaniu myśli (które wiele razy mi się zdarzyło) i boję się, ze mam schizofrenie.

Dzień dobry. Rozumiem, że jest Pani w kontakcie z psychiatrą, psychoterapeutą lub przynajmniej z psychologiem i stąd diagnoza nerwicy. To specjalista analizując całe spektrum objawów może postawić diagnozę, pojawienie się pojedynczego objawu nie oznacza nigdy konkretnej choroby. Dlatego zachęcam do kontaktu ze specjalistą.
pozdrawiam serdecznie

http://psychoterapia-krakow.net/