Obniżony nastrój, myśli samobójcze a zaburzenia osobowości

witam aktualnie od kilku miesięcy nie wychodzę z domu śpię, mam obniżony nastrój, myśli samobójcze. wcześniej kredyty na wysokie sumy, pobudzenie , dużo mówiłam, zupelne przeciwieństwo tego co dzieje się teraz ze mną, czy to mogą być zaburzenia osobowości?

Dzień dobry,

Proszę tego nie lekceważyć i udać się do lekarza psychiatry, ponieważ wyłącznie w kontakcie osobistym lekarz może postawić diagnozę, a następnie wdrożyć odpowiednie leczenie.

Diagnoza może być postawiona jedynie przez lekarza/psychoterapeutę po osobistym kontakcie. Z opisywanych przez Panią objawów można wnioskować o różnego rodzaju jednostkach chorobowych (ze spektrum nerwic, lub zaburzeń osobowości), lecz dopiero po szczegółowym wywiadzie i procedurze diagnostycznej można orzekać dokładnie co Pani dolega. Polecam jak najszybciej zgłosić się do specjalisty i podjąć terapię.