Czy otyłość brzuszna jest niebezpieczna?

Witam od 3 lat powoli przybieram na wadze, owszem więcej zajęć siedzących a mniej ruchu, przytyłam przez te 3 lata 8 kg, tylko że głównie w okolicy brzucha!!! Mam w pasie już 86cm przy wzroście 164. Jestem szczupłęj kości, przed ciążami miałam 64cm w talii. Czytam różne artykuły i zaniepokoiło mnie to, że otyłość brzuszna jest tak niebezpieczna. Jakie badania powinnam zrobić? poziom insuliny, peptydu C? czy kortyzolu... :((( poza tym mam wzdęcia i wiatry czasami...co robić, od czego zacząć ?

Witam!
Obwód tali powyżej 80 cm u kobiet wiąże się ze zwiększonym ryzykiem cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, nadciśnienia, udaru itp. Rozwiązaniem w Pani przypadku może być zwiększona aktywność fizyczna oraz wyeliminowanie błędów żywieniowych.
Jeśli chodzi o wskazówki żywieniowe do diety, to zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/ oraz kontakt pod adresem info@diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska