Czy owulacja może mieć wpływ na wynik badania rezonansu kręgosłupa?

Witam, Dostałam wyniki badań rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego. Wszystko wydaje się w porządku, oprócz jednego zdania, które mnie zaniepokoiło. -w lewym przymaciczu ognisko o sygnale płynowym i wym. ok. 23x28mm-do kontroli oceny w badaniu USG Dodam, że w dniu przed robieniem badania miałam owulację a w dniu badania dni płodne. Czy to może być przez to? Dodam też, że 2 miesiące temu miałam cytologię i wynik 1, oraz usg i było wszystko w porządku.

Tak, być może rozpoznano u Pani pęcherzyk owulacyjny w jajniku czyli zmianę fizjologiczną pojawiającą się w jajniku w czasie owulacji. Skoro badania poprzednie ginekologiczne były w porządku nie ma powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę w tej spawie bezpośrednio skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.