Czy peelingi i masaże pomagają z nadmiarem skóry po odchudzaniu?

Witam. Mam 23 lata, 166 cm wzrostu i ok 73 kg. W krótkim czasie zrzuciłam 10 kg, przez co mi teraz skóra zwisa, stąd moje pytanie: co zrobić z nadmiarem skóry? Czy peelingi i masaże pomagają? Z góry zaznaczam, że siłownia odpada ponieważ pracuję fizycznie (szybkie chodzenie, robię około 10 km dziennie) i po pracy nie mam już siły ćwiczyć. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Dzień dobry,

regularny peeling, masaż ciała, używanie kosmetyków ujędrniających oraz stosowanie podczas codziennego prysznica natrysków przemiennie ciepłych i zimnych powinno być pomocne. Warto dodatkowo zasięgnąć porady kosmetologa, który oceni kondycję skóry i dopasuje indywidualne zabiegi. Podkreślam, że skóra potrzebuje czasu aby dostosować się do zmian. Konieczne będzie konsekwentna, systematyczna pielęgnacja. Nie pomoże jednorazowy peeling, masaż czy inne działanie.

Nie wiem jak na ten moment wygląda Pani dieta, a bardzo istotne w utrzymaniu właściwej kondycji skóry jest prawidłowe odżywianie. Poniżej kilka wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania. Zaleca się jedzenie 5 posiłków dziennie, a jeśli to niemożliwe minimalnie 4. Posiłki należy spożywać regularnie, najlepiej co 2,5 godziny. Śniadanie najlepiej spożyć w ciągu godziny od przebudzenia, a posiłek ostatni najpóźniej 2 godziny przed snem. W Pani przypadku bardzo istotne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów- 2 litry dziennie. Polecam rezygnację z cukru, słodzików do herbaty czy kawy. Dodatkowo warto wyeliminować z diety soki i słodkie napoje oraz kolorowe napoje gazowane. Zachęcam do soków domowej roboty, jednodniowych, przecierowych. Należy ograniczyć też stosowanie soli. Bardzo ważne jest spożywanie dużej ilości warzyw i owoców. Warto wyeliminować produkty wysoko przetworzone oraz fast food.

Rozumiem, że po pracy nie ma Pani siły na ćwiczenia, natomiast mają one zbawienne działanie dla skóry. Sugeruję w Pani przypadku rozmowę z trenerem personalnym, ponieważ możliwe, że wystarczy kilka lekkich ćwiczeń ujędrniających które nie będą dla Pani męczące, poprawią kondycję skóry, a nawet zrelaksują po ciężkim dniu.

Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Skubis