Czy płacz jest naturalną reakcją na stres?

Czy płacz jest naturalną reakcją na stres ? Oraz czy powoduje ulgę oraz daje upust zebranym negatywnym emocjom skrywanym przez osobę?

Płacz może być reakcją na stres. Zależnie od potrzeb osoby, może uwalniać emocje a tym samym pozwalać jej przepracować, przyjrzeć się im i pozwolić odejść zamiast kumulować się w organizmie. Najczęściej jest wyrazem smutku, który związany jest z bezsilnością lub wzruszenia, która z kolei związana jest z jednoczesnym przeżywaniem podekscytowania, uniesienia i radości.