Ciągły płacz a możliwe choroby

czy jeżeli ciągle płacze to jest jakas choroba?

Dzień dobry!

Płacz sam w sobie nie jest chorobą ani charakterystycznym, jednoznacznym objawem żadnej choroby.
Istotne, co go wywołuje (np. ból, strach, konkretne myśli czy wspomnienia), jakie emocje mu towarzyszą (np. smutek, zdenerwowanie, obojętność), jaka jest kontrola nad własną emocjonalnością, czy czujemy wpływ na swój nastrój i płacz itp.
Może być objawem np. stanów depresyjnych, lękowych, nerwicowych, stresu urazowego, przeżywanej żałoby czy reakcji na inne ważne życiowe wydarzenie itp.

Pozdrawiam!