Czy plemniki żyją w ślinie?

Czy ślina zabija plemniki? Jeśli tak to po jakim czasie? Czy plemniki są przełykane razem ze śliną ?

Dzień dobry.

Środowisko śliny nie jest przyjazne dla plemników. Nie potrafię, niestety, odpowiedzieć, jak długo są w stanie w takim środowisku przeżyć. Jeżeli przełykamy ślinę, przełykamy również plemniki.

Pozdrawiam.

Im więcej nasienia w ustach, tym żywotność plemników lepsza.
Przewaga śliny szybko osłabia plemniki, w ślinie nie ma cukru fruktozy koniecznej dla życia plemnika.
Być może dodatek miodu (ponad 40% fruktozy) poprawiłby przeżywalność :-)
Ślina jest cały czas połykana odruchowo i plemniki szybko znikają z jamy ustnej. Częstszą przyczyną znikania plemników z j.ustnej jest ich ewakuacja przez (mniej lub bardziej dyskretne) wyplucie przez partnerkę.
Stopień akceptacji nasienia przez kobiety nie jest zbyt wysoki w naszej kulturze.
Jedną z przyczyn jest generalnie niewysoki stan higieny intymnej Panów. Palenie tytoniu i jedzenia wędzonych potraw wydatnie obniża walory smakowe i zapachowe nasienia.
Pozdrawiam. JW