Czy po miesiącu od poprzedniej koronarografii można robić następną w tę samą rękę?

Czy po miesiącu od poprzedniej koronarografii można robić następną w tę samą rękę ( prawą) czy koniecznie trzeba zabieg wykonać przez pachwinę udową a nie można by było z drugiej ręki ? Czy są powikłania po zabiegu z tętnicy udowej po koronarografii?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że lepiej z innego dostępu, zależy od zmian w miejscu wkłucia, po każdym nawet najmniejszym zabiegu są możliwe działania niepożądane, nie sądzę aby badania z "pachwiny" było dużo bardziej obciążające, zależy od wielu innych czynników.