Czy po miesiącu stosowania leku coś się zmieni?

Przy ostatniej wizycie u psychiatry zostały mi zmienione leki z powodu problemów z koncentracja i pamięcią z Nexpram 10mg na Duloxetine pharma 60mg kapsułki dojelitowe , twarde .Zażywam je od niedawna i mam problemy problemy z pamięcią, koncentracją, wyobraźnią, brak myśli, brak motywacji ,brak apetytu .Utrudnia mi to normalne funkcjonowanie, mam wrażenie że nie dociera do mnie to co ktoś mówi, a sama podczas mówienia nie "czuje" swoich myśli, mówię jakby "z automatu". Poza tym czuję jakbym stracił swoją wiedzę i inteligencję, co utrudnia mi naukę oraz życie towarzyskie. Bardzo martwią mnie te objawy, przez co czuję napięcie oraz nie potrafię odczuwać przyjemności, straciłem zainteresowania oraz czuje jakby wszystkie moje zmysły zostały przytępione jak ból, dotyk, słuch itd. Wcześniej miałem takie problemy ale nie aż tak dokuczliwe Czy po miesiącu stosowania leku coś się zmieni .Oprócz Dulexetiny zażywam jeszcze MultiBalans i OLIMP GOLD OMEGA 3 1000 mg oraz ograniczyłem spożycie cukrów(nie mam cukrzycy) Bardzo proszę o poradę co z tym mam zrobić z kim się skonsultować. Z góry dziękuję za pomoc.

Dzień dobry.

Leki mają głównie działanie korygujące i wspierające fizjologię. Jednak utrzymanie prawidłowego stanu naszego organizmu należy już do nas. Pamięć najlepiej ćwiczyć wykonując ćwiczenia funkcji poznawczych - rozwiązywanie krzyżówek i sudoku, granie w szachy, próbowanie zapamiętania produktów do kupienia zamiast pisania listy, oglądanie zdjęć z przeszłości itd.