Czy po pierwszym razie można zajść w ciążę?

  Mam takie pytanie. Mam 18 lat i uprawiałam seks z chłopakiem, dzień wcześniej skończył mi się okres. Uprawialiśmy seks przerywany, nie od początku miał założoną prezerwatywę. Nie jestem pewna czy doszedł we mnie. Dodam, że to był mój pierwszy raz i byliśmy pod lekkim wpływem alkoholu. Czy w takim wypadku mogę być w ciąży, czy nie? Mam też taki problem, że gdy straciłam dziewictwo miałam przez około 12 godzin lekkie krwawienie, a na następny dzień miałam majtki poplamione brązowymi upławami, które teraz są lekko białawe. Co mam zrobić? Czy to oznacza infekcje?

Redakcja abcZdrowie

Witaj.
Jeżeli nawet nie doszło do wydzielenia się nasienia do dróg rodnych, to istnieje możliwość zapłodnienia również płynem poprzedzającym wytrysk - prejakulatem. Prawdopodobieństwo ciąży w Twoim przypadku jest jednak niewielkie. Dla pewności doradzam wykonanie testu ciążowego w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki.
Natomiast dolegliwość, o której piszesz może być rezultatem przerwania błony dziewiczej, ale wydobywanie się białej wydzieliny może świadczyć o infekcji. Zalecam niezwłoczną konsultację ze specjalistą ginekologiem.
Pozdrawiam.