Czy po zdjęciu gips będę mogła wrócić do pracy?

Złamanie wyrostka łokciowego. Dzień dobry. Złamałam rękę w łokciu. Lekarz zalecił gips na 4 tygodnie. Czy odrazu po zdjęciu gipsu będę mogła wrócić do pracy? Pracuje na kuchni.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zazwyczaj po takim poważnym urazie powinno się odbyć rehabilitację. Ciężko określić, jak bardzo uszkodzony jest staw łokciowy, dlatego decyzje o powrocie do pracy powinien podjąć ortopeda.

Jeżeli zdecyduje się Pani na rehabilitacje, to należy udać się do odpowiedniego fizjoterapeuty. Wskazuje się, że pełną sprawność osiąga się po 14 tygodniach od złamania, oczywiście przy fizjoterapii.

Podczas rehabilitacji wykonuje się zazwyczaj ćwiczenia stawu łokciowego, które pomagają na odzyskanie sprawności.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się pytaniem innego użytkownika, który miał podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-bede-mogla-wrocic-do-pracy-po-tym-zlamaniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.