Czy pod pachą może występować przepuklina?

Witam! Mam takie pytanie, moja teściowa ma guza pod pachą wielkości pięści. Była u lekarza, stwierdził, że to przepuklina. Z tego co wiem, przepuklina pod pachą nie występuje. Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ bardzo się boję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Guz w obrębie dołu pachowego może sugerować powiększony węzeł chłonny. W takiej sytuacji należy wykluczyć obecność nowotworu piersi. W tym celu wskazane jest zebranie dokładnego wywiadu, dokładne badanie fizykalne, a także badanie USG piersi i stwierdzonej zmiany w okolicy pachy.
W przypadku stwierdzenie struktury hypoechogenicznej lub węzła chłonnego o zatartej strukturze należy rozważyć badanie histopatologiczne zmiany. Warto skonsultować problem z onkologiem w celu dokładnej diagnostyki. Obecność przepukliny jest co najmniej wątpliwa w tej okolicy.

Redakcja abcZdrowie.pl