Czy Polsen może wywołać skutki uboczne?

Dzień dobry, czy zażywanie leku Polsen niesie ze sobą jakieś poważne długoterminowe negatywne skutki dla zdrowia? Lek stosuje od paru lat w związku z moją pracą, rocznie zażywam około 2-3 kartony leku, więc spożywam go sporadycznie - Jedna tabletka co 1-2 tygodnie, czy taka ilość jest niebezpieczna i niesie za sobą ryzyko uzależnienia lub jakiś zmian w mózgu? Pozdrawiam.

Uzależnienie to częste działanie niepożądane stosowania zolpidemu. Rozwija się najczęściej przy regularnym stosowaniu przez okres przekraczający 3-4 tygodnie. Przy zażywaniu sporadycznym ryzyko obniża się, nie można go jednak wykluczyć. Sugeruję alternatywne sposoby radzenia sobie z bezsennością, np. suplementację melatoniny, bądź techniki relaksacyjne.