Jak poradzić sobie z takimi zaburzeniami snu?

Dzień dobry, mam 19 lat i od ponad 5 dni nie mogę zmrużyć oka. Psychiatrka przepisała mi 25 mg ketrelu pół godziny przed snem, jednak od pierwszego dni ta dawka nie zadziałała. Próbowałam wspomóc się też melatoniną i melisą, ale jednak to również nie pomogło. Nie wiem szczerze co robić. Czytałam, że dawka tego leku może być za mała. Jednak aktualnie nie mogę nawiązać kontaktu z psychiatrką, a też nie chcę znow płacic za konsultację ponad 300 zł. Ostatni taki epizod bezsenności miałam ok. 2 lata temu. Proszę bardzo o pomoc. PS Rodzice mówią, że to może wynikać ze stresu związanego z rozpoczęciem studiów i niepewnym przyjęciem. Jednak ja w tej kwestii czuję się spokojna.
KOBIETA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Proszę rozważyć suplementację magnezu, cynku oraz witamin z grupy B- czasami zaburzenia elektrolitowe przyczyniają się do zaburzeń snu. W krótkotrwałym leczeniu bezsenności warto zastosować leki z grupy benzodiazepin i ich pochodnych (np. alprazolam, zoplidem)- leków tych nie należy przyjmować dłużej, niż 2-4 tygodnie z uwagi na wysokie ryzyko rozwinięcia uzależnienia. Jednocześnie proszę kontynuować terapię u psychiatry- może Pani skorzystać z porady na NFZ, skierowanie nie jest potrzebne. Warto zastosować podstawowe zalecenia dot. higieny snu, znajdzie je Pani w internecie.