Dlaczego ten lek na sen nie działa?

Bezsenność przewlekła Dzień dobry mam pytanie cierpię na bezsenność Leakrz dał mi recepte na Mirtazapina dawka 45mg przez pierwsze 6 miesięcy ten lek miał działanie nasenne ale niestety od dwóch miesięcy Mirtazapina nie ma już tego działania nasennego napisałem do doktora i dostałem receptę na Zopiklon dawka 7.5mg i jest to dobry lek ale Doktor powiedział mi że to tylko na krótki okres czasu i doktor nie chcę już dać mi recepty na Zopiklon moje pytanie brzmi następująco jakie są jeszcze leki do leczenia Bezsenność oprócz Zopiklonu i Mirtazapiny

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pierwszej kolejności warto zająć się przyczynami bezsenności i podjąć dodatkowe kroki, by jak najszybciej wyeliminować to, co jest źródłem Pana problemów ze snem. Przy wielomiesięcznych zaburzeniach są to najczęściej choroby somatyczne (między innymi nadciśnienie, choroby neurologiczne) albo zaburzenie w sferze psychicznej, które wymagają podjęcia psychoterapii. Może Pan również skontaktować się ze specjalistami z poradni leczenia zaburzeń snu, które są dostępne w miastach wojewódzkich.

Odnosząc się do pytania o leki, to proszę pamiętać, że farmakologia jest włączana do leczenia zaburzeń snu zawsze jedynie czasowo, pomocniczo – na czas poszukiwania pierwotnej przyczyny objawy, jakim jest bezsenność. Zopiklon jest wskazany tylko jako krótkotrwały środek, który stosuje maksymalnie przez 4 tygodnie. W leczeniu stosuje się pochodne benzodiazepiny (estazolam, nitrazepam, midazolam i inne), leki przeciwdepresyjne, przeciwhistaminowe a także leki nasenne nowej generacji – w tym także Zopiklon.

W tym artykule szerzej opisujemy interesujące Pana zagadnienie bezsenności: https://portal.abczdrowie.pl/bezsennosc.

Proszę zobaczyć także odpowiedzi specjalistów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-leku-ketrel-25-na-sen,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-lek-dziala-nasennie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zwiekszyc-dawke-tego-leku-na-bezsennosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.