Czy powinienem wykonać badania DNA na ojcostwo?

Witam serdecznie.Mam problem Z życiowy i proszę o poradę ponieważ moja historia jest pogmatwana i zawiła na przestrzeni wielu lat.W wieku 17lat zauważyłem że na moim lewym jądże jest duży żylak,który troszkę bolał,ale zignorowałem go.Problem się pojawił dwalata póżniej kiedy stanąłem przed komisją poborową .Ja wybrałem wojska spadochronowe w Krakowie a Lekarz popatrzył na ten żylak i zrobił adnotację.Póżniej się dowiedziałem ,że weryfikacja była odmowna.Po kolejnych dwóch latach poznałem dziewczynę która po dziesięciu miesiącach znajomości powiedziała że jest wciąży.gdzie cały czs stosowałem stosunek przerywany.Było to w roku 1991 na jesieni.Ucieszyłem się.Wtedy nie wiedziałem co znaczy żylak powróżka.Dziecko się urodziło.Po 14 stu miesiącach dziecko zmarło z przyczyn innych,i niechciałbym się rozpisywać,Był to rok 1993.Po tej tragedii Rozpoczęliśmy starania o potomstwo,kochaliśmy się w dni płodne,i nie płodne,w każdym momęcie ,żeby tylko była ciąża.Mieliśmy wtedy po 22 i 23 lata,więc zasób energii i spontaniczność była.Ale ciąży nie było,I tak przez trzy lata,aż w końcu zrobiłem badania nasienia w klinice krakowskiej i się okozało,że nasienia jest zbyt mało i duży procent plemników nieżywych,a te żywe są mało ruchliwe.Postanowiliśmy ,że poddam się zabiegowi,i tak zrobiłem.Zabieg się odbył w 1996 roku.I przez kolejne cztery lata nic.Nasze starania o dziecko spełzły na niczym.Dopiero w roku 2000 Zona zaszła w ciążę.Urodziła syna.Po jego narodzinach rozpoczęliśmy starania o następne dziecko,ale ku naszemu zdziwieniu znowu nic.Staraliśmy się przez pięć lat i nic.Po tych pięciu latach przyszedł na świat następny syn.I wtedy przyszła mi myśl,że moja żona może być mi niewierna.Od samego początku.Tymbardziej ,że przed pierwszą ciążą spotykała się z kimś,o czym dowiedziałem się kilka lat póżniej.Proszę o odpowiedż,jest to sprawa dla mnie bardzo ważna .Proszę mi doradzić czy powinienem w tej sytuacji wykonać badania DNA na ojcostwo?

Witam,

zastanawia mnie fakt, dlaczego po tylu latach przeżytych wspólnie z żoną, aktywnie starając się o dzieci, chciałby Pan to wszystko zburzyć? Wykonywał Pan różne badania, poddał się Pan operacji, ma Pan dwóch synów (19 i 14 lat), rodzinę i po tylu latach, zastanawia się Pan -czy wykonać badania DNA? Przecież jest Pan ojcem, tego Pan pragnął. Proszę pomyśleć o synach, o ich życiu, o tym jakby się poczuli, w sytuacji poddawania się badaniom DNA? Załóżmy, że byłby Pan bezpłodny i postanowilibyście Państwo zaadoptować dzieci, czy wtedy myślałby Pan o DNA? Dzieci uczą się poprzez modelowanie, geny są istotne w jakimś stopniu (%), jednak bardziej istotne jest środowisko. Dla chłopców wzorem do naśladowania jest ojciec, ważny jest ten, kto wychowa, zaakceptuje jak swoje. Proszę się zastanowić, co jest lepsze, zainwestować w rodzinę - Czy samotnie spędzić życie? Bezproduktywnie. Zachęcam do zaangażowania się w relacje z chłopcami, bez zastanawiania się nad aspektem biologicznym. Chciałby Pan żonie udowodnić niewierność? Załóżmy, że ta kobieta widziała, jak bardzo pragnie Pan potomstwa i chciała Pana uszczęśliwić, nie myślała o konsekwencjach swojego czynu, to są tylko hipotezy, w zawiązku z tym, zachęcam do skupienia się na tym, co jest "tu i teraz". Młodszy syn jest w okresie adolescencji, to jest faza rozwojowa, teraz ważny jest dla niego ojciec, jako przykład - wzorzec mężczyzny.
Z badania nasienia wynika, że plemniki były żywe, tylko mało ruchliwe, więc możliwość zajścia w ciążę była.
Z wyrazami szacunku,
Bożena Waluś