Czy powinnam poinformować lekarza, że podejrzewam u siebie zaburzenia osobowości typu borderline?

Jak mogę powiedzieć psychiatrze, że podejrzewam u siebie BPD? Niedługo mam wizytę u psychiatry. Czy mogę mu powiedzieć wprost, że zaobserwowałam u siebie objawy zaburzenia osobowości typu borderline? Nie chcę, zabrzmieć jakbym próbowała się sama diagnozować, wiem że lekarze tego nie lubią, ale jednocześnie widzę u siebie przynajmniej 7 objawów. Pomagają mi też ćwiczenia z zakresu DBT (w przeciwieństwie do CBT). Jak mogę powiedzieć o tym lekarzowi?

Witam, proszę się podzielić z lekarzem informacjami. Porozmawiać z lekarzem jakie objawy, zachowania, Panią niepokoją i dopytać z czym mogą się wiązać.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka