Czy powinnam się zgłosić do lekarza, czy to zimowe przesilenie?

Witam! Mam 30 lat i ostatnio zauważyłam u siebie niepokojące mnie objawy:  intensywne wypadanie włosów (skrzyp polny nie pomaga), ogólną apatię i zmęcznie (walczę z tym, chodząc na różne zajęcia sportowe), zawroty głowy po przebudzeniu i w tańcu. Moja morfologia przedstawia się następująco: HTC - 34,0, RBC - 3,58, HGB - 11,7, LYM - 47,1%, MXD - 9,6%, NEUT - 43,3%. Reszta wskaźników w normie. Dziękuję.
30 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki sugerują niewielką niedokrwistość. Ponadto nieco obniżony jest odsetek neutrofilów, a podwyższony limfocytów. Odchylenia te nie są znaczne. Jeśli w badaniu oznaczono stężenie tych komórek w liczbach bezwzglednych i jest ono prawidłowe, to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli nie oznaczono, warto to zrobić, wykonując ponadto rozmaz krwi mikroskopowy (reczny).

Warto też oznaczyć stężenie żelaza oraz ferrytyny.

Pozdrawiam