Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badanie w związku z opuchlizną nogi?

Witam, mam pewien problem.Jestem kobietą w wieku 33 lat waga około 82 kg wzrost 172 kondycja fizyczna raczej słaba.Mieszkam na stałe po za granicami Polski.Podczas pracy przez większość czasu zmuszona jestem do stania w jednym miejscu (od 5 do 10 godzin dziennie).W wieku 15 lat przeszłam zabieg usunięcia żylaków w lewej nodze najprawdopodobniej był to zabieg wykonany metodą Miniflebektomia. Została wycięta żyła w odcinku wewnętrznej części uda.Około 6 miesięcy temu zauważyłam ,że noga po całym dniu zawłaszcza dłuższej pracy zaczyna puchnąć w okolicy pod kolanem. Po wizycie u lekarza rodzinnego zostałam skierowana do specjalistycznej kliniki zajmującej się żylakami.Po konsultacjach zostałam poddana laserowemu zabiegowi usunięcia żylaków (było to około 3 miesiące temu).Fakt żylak zniknął.Natomiast noga opuchnięta jest dalej.Po piątkowej wizycie kontrolnej lekarz prowadzący po badaniu dopplerowskim stwierdził ,że problem żylaków został rozwiązany ,zakrzepicy brak i nie ma pojęcia dlaczego noga pozostaje opuchnięta.Co jak sam stwierdził jest zauważalne gołym okiem.W chwili obecnej noga zaczyna boleć po około godzinie normalnego funkcjonowania tj. chodzenie stanie.Pomimo stosowania pończoch medycznych 2_giego stopnia kompresji.Lekarz zaproponował jedynie zmianę pończoch na 3_ci stopień ucisku i próbę poprawy kondycji nóg poprzez ćwiczenia.Chciała bym skonsultować z Państwem czy zgadzacię się z opinią lekarza.Czy dla pewności powinnam poprosić o jakieś dodatkowe badania? Dziękuję i pozdrawiam

Skoro problem przewlekłej niewydolności żylnej został rozwiązany, pozostaje szukać przyczyny Pani problemów gdzie indziej. Sugeruję diagnostykę pod opieką internisty, kontrolę podstawowych parametrów wydolności nerek, wątroby itd. Poza tym wskazane USg brzucha i RTG klatki piersiowej. Na pewno redukcja masy ciała również przyczyni się do poprawy Pani jakości życia. Ponadto wskazana kontrola ginekologiczna z USG dopochwowym i cytologia.