Czy problemy ze snem mogą oznaczać depresję?

Czy to depresja?problem z utrzymaniem snu i ponownym zaśnięciem mam niska samoocene nic mnie nie cieszy wszystkiego sie boje na zakupy jak jedzie ze mna mąz czuje sie pewniej nie pracuje siedze w domu i chyba tylko sie dobijam i przejmuje tym wszystkim czasami biore forsen forte z melationina ale nie pomaga za bardzo nie chce isc do psychiatry boje sie bo nie chce brac lekow czy jest mozliwosc zebym pomogla sobie jakos sama chociaz sprobowala może to lęk przed lekiem i kolejna nocą?!.Pozdrawiam

Witam Panią
Pani objawy wskazują na zaburzenia depresyjno-lękowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Trudno natomiast będzie Pani samej poradzić
sobie z tym problemem.
„Dobre rady” raczej tutaj nie zadziałają.
Jeżeli chciałaby Pani skutecznie pozbyć się
problemu, konieczna jest odpowiednio
dobrana psychoterapia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
która jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym
sposobem leczenia tego rodzaju zaburzeń.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, napisała Pani że ma problem ze snem, trudności z ponownym zaśnięciem, obniżony nastrój i samoocenę, czuje lęk. Warto by było jednak skonsultować się z psychologiem i wspólnie zastanowić się jak może Pani poradzić sobie w tej sytuacji. Dopiero wówczas podjąć decyzję czy farmakoterapia jest wskazana w Pani przypadku. Rozumiem że odczuwa Pani lęk także w związku z kontaktem z lekarzem lub psychologiem, jednak zrobiła już Pani pierwszy krok w stronę zmiany, poprosiła o pomoc. Na początek może Pani skorzystać z konsultacji online, jeżeli ta forma Pani odpowiada, zapraszam. Przesyłam link, gdzie uzyska pomoc z NFZ:
https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne
Pozdrawiam serdecznie
http://pracownia-start.pl/