Czy przeziębienie może wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, nurtuje mnie pewne pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Jestem przeziębiona od 3 dni. Mam katar, kaszel i ogólnie czuję sie osłabiona. Mam pytanie - czy taki stan może wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Bardzo mnie to martwi. Przeziębienie zaczęło się 3 dni temu, a 2 dni temu współżyłam. Do końca opakowania zostały mi jeszcze 2 tabletki. Czy jest ryzyko ciąży w moim przypadku?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!
Przeziębienie samo w sobie nie zmniejsza skuteczności terapii antykoncepcyjnej. Sytuacja zmienia się, jeśli stwierdza się infekcję bakteryjną i stosuje się antybiotyk. W takim przypadku zalecane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni od przyjęcia ostatniej dawki antybiotyku.
W związku z tym, że do przeziębienia doszło przy ostatnich tabletkach, ryzyko zajścia w ciążę jest jeszcze mniejsze.
Proszę zastosować normalną przerwę między opakowaniami. Nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.