Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przeziębienie może wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, nurtuje mnie pewne pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Jestem przeziębiona od 3 dni. Mam katar, kaszel i ogólnie czuję sie osłabiona. Mam pytanie - czy taki stan może wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Bardzo mnie to martwi. Przeziębienie zaczęło się 3 dni temu, a 2 dni temu współżyłam. Do końca opakowania zostały mi jeszcze 2 tabletki. Czy jest ryzyko ciąży w moim przypadku?

ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Droga Pani!
Przeziębienie samo w sobie nie zmniejsza skuteczności terapii antykoncepcyjnej. Sytuacja zmienia się, jeśli stwierdza się infekcję bakteryjną i stosuje się antybiotyk. W takim przypadku zalecane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni od przyjęcia ostatniej dawki antybiotyku.
W związku z tym, że do przeziębienia doszło przy ostatnich tabletkach, ryzyko zajścia w ciążę jest jeszcze mniejsze.
Proszę zastosować normalną przerwę między opakowaniami. Nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy