Czy przy anoreksji występuje efekt jojo?

Stosuję dietę składającą się z warzyw, gotowanego mięsa, owoców i nabiału. Jem więcej, ale cały czas czuję się tak, jakbym się ograniczała. Chciałabym móc jeść kiedy chcę i to na co mam ochotę, jak każdy normalnie funkcjonujący człowiek. Boję się jednak, że przez to dopadnie mnie efekt jojo. Czy spożywanie dowolnych pokarmów nie odbije się nadprogramowymi kilogramami? Czy przy anoreksji występuje efekt jojo?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

jeśli chcesz wyjść z anoreksji, skup się nie tylko na diecie, ale na tym, co jest jej przyczyną - problemach związanych z samooceną, postrzeganiem własnej sylwetki, emocjach. Skonsultuj się z psychoterapeutą i lekarzem.
Ludzie, którzy jedzą normalnie, nie mają efektu jojo. Jeśli będziesz więc jeść normalnie, ten efekt Ci nie grozi. Zdarza się jednak, że nieleczona anoreksja może ulec przekształceniu w bulimię.

Innym problemem w zaawansowanej anoreksji może być nietypowa dystrybucja tkanki tłuszczowej.

Z pozdrowieniami